اصناف نمونه شمیرانات تجلیل شدند

8 تیر 1401

اصناف نمونه شمیرانات تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، ذاکریان در جمع فعالان حوزه اصناف اظهار داشت: رقبای نظام فکری انقلاب اسلامی پس از آن‌که در عرصه فرهنگی و امنیتی موفق نشدند تفکر غربی را غالب کنند یا به جامعه ما آسیب جدی وارد کنند، از اوایل دهه ۹۰ تحریم‌های اقتصادی را پیش گرفتند. 
وی افزود: اگر در سنوات مختلف حوزه‌های مختلف دچار چالش شده و اصناف به کمک آن‌ها می‌رفتند، امروز هجمه مستقیماً بر بازار است و اصناف در خط مقدم مقابله با دشمن قرار دارند. لذا شرایط امروز می‌طلبد این‌بار اقشار دیگر جامعه به یاری این حوزه بیایند. 
فرماندار شمیرانات با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که تا تحقق دولت اسلامی راه باقی‌ست، خاطرنشان کرد: گرچه تاکنون دولت اسلامی به سبب این‌که باید در آن، تمامی کارگزاران آگاه، مسلط و پایبند به قانون و احکام اسلامی باشند، محقق نشده است اما در مسیر تحقق آن در حرکت هستیم و تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد. 
نماینده عالی دولت در شمیرانات با تاکید بر این‌که نشست‌های مجزا با اتحادیه‌ها و اصناف مختلف و بررسی مسائل و مشکلات هریک از آن‌ها به تفکیک، نیاز اولویت‌دار این زمان است که در دستور کار قرار دارد و از ابتدای مدیریت به تناسب شرایط با تعدادی از اتحادیه‌ها برگزار شده است. 
ذاکریان ابراز داشت: مشارکت مردم در امر نظارت بر بازار، یکی از مواردی‌ست که به جد پیگیری و در برخی از محلات شمیرانات اجرایی شده است. استفاده از ظرفیت اهالی برای نظارت بر عملکرد اصناف کمک بسیار خوبی به دولت که عمدتاً در این حوزه با مشکل مواجه می‌شود، کرده و همچنین رضایت کسبه‌ای که می‌خواهند به واقع شفاف و سالم کار کنند را به همراه داشته است. 
حسین طاهرمحمدی، رئیس اتاق اصناف شمیرانات نیز از ساخت غیراستاندارد مجتمع‌های تجاری در کوچه‌های شمیران انتقاد کرد و گفت: اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین اهداف ما است اما پاساژها بایستی در خیابان‌های اصلی با لحاظ پارکینگ و … احداث شوند. در حال حاضر شاهد مجتمع‌های تجاری متعددی در کوچه پس‌کوچه‌های شمیران هستیم که در پی ضعف نظارت شهرداری پدید آمده و مسبب نارضایتی ساکنان شده است. 
دبیر اتاق اصناف ایران همچنین بر سد معبر بساط‌گستران بازار تجریش اشاره کرد و گفت: بازار تجریش قطب گردشگر، سیاسی و اجتماعی منطقه محسوب می‌شود و این وضعیت زیبنده آن نیست. لذا نیازمند عزم جدی دستگاه‌های متولی برای ساماندهی جدی و دائمی آن‌ها هستیم. 
وی خاطرنشان کرد: بعضاً متولیان انتقاد می‌کنند که برخی از بساط‌ها متعلق به کسبه است، اما ما متعهد می‌شویم همان درصد ناچیزی که برای جلوگیری از بساط غیر در مقابل مغازه‌های خود مرتکب این کار می‌شوند، با جمع آوری دست‌فروشان دیگر اقدام به چنین عملی نکرده و از حریم فروشگاه خود به پیاده‌رو تجاوز نکنند.

روابط عمومی فرمانداری شمیرانات

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: