آردی که تبدیل به نان می‌شود یارانه دریافت خواهد کرد

17 اردیبهشت 1401

آردی که تبدیل به نان می‌شود یارانه دریافت خواهد کرد

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: قرار نیست نان سهمیه ای شود و تنها آردی که تبدیل به نان می‌شود یارانه دریافت خواهد کرد. وی افزود: بنا شده تا نانوایی‌ها به کارتخوان هایی ساده مجهز شوند و خرید انواع نان ساده‌تر از گذشته خواهد بود. بر اساس پیش بینی ها با اجرای این طرح در کنار اصلاح الگوی مصرف، ۳۰ درصد در مصرف نان صرفه جویی می‌شود.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: قرار نیست نان سهمیه ای شود و تنها آردی که تبدیل به نان می‌شود یارانه دریافت خواهد کرد.سبحانیان گفت: قصه نان با سایر کالا‌ها متفاوت است و سیاست قطعی دولت این است که قیمت نان سنتی نه تنها افزایش قیمتی نداشته باشد بلکه با همان کیفیت ۱۰ درصد ارزان‌تر به دست مردم برسد.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، او ادامه داد: در این راستا زیر ساختی را توسعه دادیم تا جلوی قاچاق نان و آرد را بگیریم. آرد یارانه‌ای به نانوایان توزیع می‌شد، اما انگیزه فراوانی برای قاچاق وجود داشت. امروز صرفا آردی که تبدیل به نان می‌شود یارانه دریافت خواهد کرد و جلوی قاچاق آرد گرفته خواهد شد.

به گفته معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد، این طرح در استان زنجان اجرا خواهد شد و تمام مصرف کنندگان شهری و روستایی در نظر گرفته شده اند. بر این اساس دولت بنا به کاهش مصرف نان ندارد بلکه قصد کنترل انحراف زنجیره را داریم. هم اصناف مرتبط نظارت کامل خواهند داشت و هم وزارتخانه‌های صمت و جهاد ساختار نظارتی خود را به کار خواهند گرفت.

وی افزود: به دنبال اجرای این طرح انگیزه قاچاق از بین خواهد رفت و در عین حال سامانه‌های دریافت شکایات هم وجود دارند. مدت اجرای آزمایشی محدود خواهد بود و تا ۲ تا ۳ هفته به اتمام خواهد رسید. همزمان با اجرا سایر استان‌ها هم به صورت آزمایشی اجرای این طرح را تجربه خواهند کرد.

سبحانیان تصریح کرد: بنا شده تا نانوایی‌ها به کارتخوان هایی ساده مجهز شوند و خرید انواع نان ساده‌تر از گذشته خواهد بود. بر اساس پیش بینی ها با اجرای این طرح در کنار اصلاح الگوی مصرف، ۳۰ درصد در مصرف نان صرفه جویی می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی 55 آنلاین

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: