نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٤:٠٥ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

در ارتباط با سیاست های وزارت صمت در زمینه تنظیم واردات و صادرات مطرح شد؛

ادامه ممنوعیت واردات برخی کالاها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از ایبنا: ­­رضا رحمانی در ارتباط با سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه تنظیم واردات و صادرات اظهار داشت: در این زمینه چند سیاست حاکم ­است؛­در سال جدید قطعا واردات کالاهایی که مشابه آنها در داخل کشور تولید می شود با محدودیت های بیشتری همراه خواهد بود و در برخی موارد این کالاها وارد نمی شوند.

وی در پاسخ به اینکه آیا مشخص است واردات چند قلم کالایی ممنوع خواهد شد؟ گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار قلم کالا مشخص شده که برای آنها حدود ۷۰۰۰ ردیف تعرفه ای داریم. از این میان حدود ۵۰۰۰ ردیف در گذشته هم فعال بوده اما برخی کالاها از قبل هم واردات نداشته‌اند.

رحمانی افزود: پارسال ­نیز در واردات برخی کالاها محدودیت هایی ایجاد شد که این روند امسال هم تکمیل می شود. برخی کالاها نیز اگرچه ممنوعیت واردات ندارند اما تعرفه‌های آنها افزایش خواهد یافت که این تصمیم به نفع تولید کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برنامه جامعی برای این موارد تدوین شده است، گفت: در این بخش نیاز به همراهی و همکاری دستگاه‌های مختلف وجود دارد اما به هرحال فهرست این کالاها را در اختیار دولت قرار داده ایم. سال گذشته نیز تغییرات حدود ۸۰۰ ردیف را اعلام کردیم که ممنوعیت واردات برای آنها اعمال شود که بخشی از آنها تصویب و در کتاب مقررات واردات و صادرات لحاظ شد.