نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٥:٢٢ - سه شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

گمرک ایران اعلام کرد:

شرایط ترخیص کالاهای وارداتی، بدون انتقال ارز

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گمرک ایران؛ در جهت بند ۳ مصوبات جلسه کارگروه ماده ۱۴ و جلسه کارشناسی صورت گرفته سوم اردیبهشت امسال درخصوص کالاهای وارداتی قبل از ۲۲ فروردین و یا دارای بارنامه حمل قبل از تاریخ مزبور، ترخیص کالاهای موصوف از نظر ارائه ثبت سفارش بدون انتقال ارز با رعایت سایر مقررات بلامانع است.

بنابراین مشمولین استفاده از این بند باید از تاریخ ۹۷/۸/۲ به مدت ۱۵ روز نسبت به دریافت مجوز ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت اقدام کنند.

اعتبار ثبت سفارش مشمول این بند جهت ترخیص کالا ، تنها تا تاریخ اول تیر امسال خواهد بود و این تاریخ قابل تمدید نیست.

همچنین مقرر شده برای ترخیص کالاهای وارداتی به صورت بدون انتقال ارز شماره، تاریخ و تصویر بارنامه در اطلاعات ثبت سفارش از طریق سازمان توسعه تجارت به طور سیستمی در اختیار گمرک قرار داده شود.

در صورت ارائه ثبت سفارش مشمول این بند به گمرکات از طریق سیستمی، کارشناسان موظف خواهند بود ضمن کنترل شماره و تاریخ بارنامه مندرج در ثبت سفارش و اطلاعات بارنامه اظهاری، در صورت مطابق از هر نوع نسبت به انجام تشریفات گمرکی اقدام کنند.

دستورالعمل چگونگی ثبت سفارش، واردات، گشایش اعتبار اسنادی و برگشت ارز صادراتی پیش از این در بخشنامه ای از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده است.