نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :٢١:١٨ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

هرگونه خرید و فروش ارز در بستر فضای مجازی جرم است
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: حسب قانون هرگونه خرید و فروش ارز در بستر فضای مجازی جرم است و کسانی که در این زمینه فعالیت کنند به مرجع قضایی معرفی می شوند.
سرهنگ کاظمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در چند روز اخیر که شاهد التهاب در بازار ارز هستیم و متاسفانه عده ای در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش ارز می کنند، همکاران ما این موضوع را در همه سایت ها و شبکه های اجتماعی رصد می کنند و کسانی که به این شرایط دامن بزنند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
وی با بیان اینکه از شهروندان می خواهیم قیمت های ارز را از طریق مراجع مربوطه و رسانه های رسمی پیگیر شوند، گفت: قیمت های اعلام شده گاهی در شبکه های مجازی واقعی نیست و پایه و اساسی ندارد.
سرهنگ کاظمی افزود: باتوجه به شرایط موجود از ابتدای سال این موضوع در دستورکار قرار گرفت و کسانی را که به نوعی موجب التهاب در زمینه ارز شده اند را شناسایی، احضار و خیلی از این سایت ها و شبکه ها مسدود کردیم و افراد خاطی به مراجع قضایی معرفی شدند.

نیروی انتظامی: با مخلان بازار ارز قاطعانه برخورد می‌شود
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای تأکید کرد: در راستای مأموریت قانونی محوله با آن دسته از افراد اعم از صرافان، واحد‌های صنفی، شرکت ها، دلالان که خلاف مقررات اقدام به خرید و فروش ارز می‌کنند و موجب اخلال در بازار می‌شوند قاطعانه برخورد می‌شود.
در این اطلاعیه آمده است:
براساس اعلام دولت از ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ بانک مرکزی نسبت به تأمین ارز برای تمام نیاز‌های قانونی، تجاری و تولیدی در چارچوب قوانین و مقررات صادرات و واردات و مقررات ارزی کشور بر مبنای هر دلار ۴۲۰۰۰ ریال اقدام می‌کند و براساس بند "خ" ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرگونه خرید و فروش ارز خارج از مقررات ذکر شده قاچاق محسوب می‌شود و مطابق مقررات با آن برخورد خواهد شد.
انتظار می‌رود برای کنترل بازار ارز و ثبات اقتصادی کشور، همه فعالان حوزه ارزی نسبت به رعایت مقررات ابلاغی اقدام و همکاری لازم را با دستگاه‌های مسئول داشته باشند.
از عموم هموطنان درخواست می‌شود هرگونه اطلاعات و مشاهده‌ای در حوزه تخلفات ارزی را از طریق شماره تلفن‌های ۲۱۸۶۴۱۱۳، ۲۱۸۶۴۱۰۲ و ۲۱۸۶۴۱۶۵ اطلاع رسانی کنند.