نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٤:٠١ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦

 

 

 

 

 

 

 

معاون وزیر صنعت: تلاش دولت کاهش زمان پرداخت تسهیلات به تولید است

به گزارش ایرنا، برات قبادیان روز پنجشنبه در آیین راه اندازی پروژه های عمرانی و تولیدی شهرستان اشتهارد با بیان اینکه اگر در دنیای امروز به دنبال رقابت هستیم باید تسهیل گری را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: مدت زمان پرداخت تسهیلات در کشور ما 720 روز بوده این در حالی است که در کشورهای صنعتی مانند سنگاپور تنها 3 روز است. 
قبادیان با اشاره به اینکه اقتصاد حرف نخست را در پیشرفت کشور می زند، اظهار کرد: یکی دیگر از اقداماتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می شود سیاستگذاری دز زمینه ظرفیت هایی است که در استان ها وجود دارد. 
وی با اشاره به بازدید از کارخانه بزرگ نساجی مقدم در نظرآباد البرز و مشکلات این کارخانه گفت: ایران اسلامی جزو 3کشور نخست دنیا در زمینه تعداد دانشجو و دانشمند است و اگر کارخانه هایی مانند مقدم از این ظرفیت ها استفاده می کردند امروز به چنین سرنوشتی دچار نمی شد. 
وی ادامه داد: نیاز است تا صنایع نیروهای دانشی را در واحدهای خود به کار گیرند چرا که تنها در این صورت می توانند با دنیا حرکت کرده و عقب نیفتند. 
امروز با حضور معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت و استاندار البرز 22 پروژه عمرانی و تولیدی در شهرستان نظرآباد به بهره برداری رسید . 
همچنین بهره برداری از 35 پروژه تولیدی و عمرانی با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد تومان در شهرستان 35 هزار نفری اشتهارد واقع در 70 کیلومتری جنوب غربی کرج مرکز استان البرز با حضور معاون وزارت صنعت ، معدن و تجارت و استاندار البرز آغاز شد.