نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٤:٤٨ - سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩

 

 

 

 

 

 

 

دبیر و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: این روزها برای جامعه صنفی کشور روزهای تعیین کننده و سرنوشت‌سازی است و پس چند ماه در آستانه آزمون رای اعتماد برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داریم.
حسین طاهرمحمدی در گفت و گو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: طبیعی است رویکرد و سابقه سکاندار وزارت صمت به عنوان کلیدی‌ترین مهره دولت در تمشیت امور اصناف کشور، برای قریب سه میلیون واحد صنفی و نمایندگان آنان به عنوان بخشی از اقتصاد که حدود ۱۷ درصد تولید ناخالص کشور را انجام می‌دهند از اهمیت والایی برخوردار است.
وی تصریح کرد: احترام و تعامل دوسویه دولت و اصناف به نحوی است که ضمن حفظ استقلال صنف و مشارکت در تصمیمات حساس اقتصادی مرتبط با اصناف، اقتدار نظارتی دولت و هدایت‌گری مسیر کلان بازار را به خوبی حفظ نماید خصوصیت مهمی است که اصناف کشور در وزیر صمت آن را جست جو می‌کنند.
طاهرمحمدی افزود: وزیر صمت – به عنوان یک مدیر سیاسی- در وضعیت اقتصادی کنونی در شرایطی می‌تواند با آگاهی و وقوف کامل به حل مشکلات به ویژه در حوزه اصناف بپردازد که در بدنه وزارتخانه به عنوان یک مدیر حرفه‌ای فراجناحی در دولت‌های مختلف شناخته شده باشد و پله پله مراتب رشد و ترقی را در سطوح مدیریتی مختلف طی کرده باشد و به خوبی به زوایای مختلف امر آگاه باشد، تنها از این رهگذر است که بدنه عمومی وزارتخانه به مثابه یک تیم کامل و به صورت منسجم می‌تواند به رفع نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت اقتصادی بپردازد.
وی تاکید کرد: اینک با همه تفاصیل پیش‌گفته رییس جمهور محترم با انتخابی مبتنی بر درایت، آقای دکتر مدرس خیابانی را به‌ عنوان یکی از مدیران حرفه‌ای و با تجربه وزارت صمت به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی کرده است. عملکرد وی چه در جایگاه قائم مقام و چه در مقام سرپرست وزارت‌ صمت که بخش مهمی از آن با بحران کرونا تداخل داشته با همه محدودیت‌های ناشی از شرایط داخلی و بین‌المللی حاکم بر دولت و کشور، حکایت از توانمندی ایشان جهت مدیریت وزارتخانه مهم صمت را دارد.
دبیر و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران اظهارکرد: با توجه به لزوم تثبیت مدیریت در وزارت صمت پس از دوران اداره با سرپرست که در وضعیت حساس فعلی اهمیتی مضاعف می‌یابد و با عنایت به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان محترم مجلس یازدهم در خصوص لزوم «اتحاد و انسجام داخلی حتی با وجود اختلاف سلیقه به عنوان تکلیف همه مسئولان و قوا» و هم‌چنین «لزوم مدیریت فضا و جلوگیری از لطمه خوردن به کشور در شرایط حساس سال آخر دولت و سال اول مجلس» امید می‌رود منتخبین ملت در این نخستین نقطه عطف رابطه دولت با مجلس یازدهم ، با اعتماد به وزیر محترم پیشنهادی گام بلندی در عبور از مشکلات اقتصادی بردارند.

منبع : اتاق اصناف ایران