نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٥:٣٥ - سه شنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٨

 

 

 

 

 

 

 

سومین اجلاس دور هفتم نمایندگان اتاق اصناف ایران با حضور هیئت رئیسه و نمایندگان اتاق های اصناف در سراسر کشور با میزبانی اتاق اصناف مشهد در این شهر برگزار شد.
پیمان زندی رئیس امور اصناف و بازرگانان سخنران دیگر سومین اجلاس دور هفتم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید: در صدد تقویت حرفه و تخصصی واحد های صنفی کوچک و هدایت آنها به سمت فعالیتهای تولیدی هستیم

رئیس اصناف و امور بازرگانان با اشاره به پیگیری های انجام شده جهت دریافت تسهیلات بلاعوض از دولت برای اصناف، به دو رویکرد اشاره کرد و گفت : رویکرد اول اینکه حتما از اصناف دفاع کنیم و در مرحله دوم درخواست تسهیلات بلاعوض از دولت برای اصناف کنیم.
او همچنین خواهان همکاری اتاق اصناف ایران و بسیج و مجموعه اصناف در شهرستان ها شد و افزود : در شهرستان ها نیز باید این مطالبات وجود داشته باشند .
این مقام مسئـول با اشاره به حضور خود بصورت شبانه روز از ابتـدای موضوع سیـل بعنـوان نماینده تام الاختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت در ستاد بحران کشور خاطرنشان کرد: تمامی مسئولانی که در آنجا مستقر بودند با نظارت و رصد براساس نیازمندی های استان های سیل زده کالا خریداری می شد که اغلب به صورت رایگان توسط اصناف در اختیار ما قرار می دادند که این امر قابل تقدیر است و باید این کار شایسته را بسط و ادامه دهیم و نظام مندش کنیم .
زندی گفت: ما در مبحث تنظیم بازار دغدغه های اصناف را داشتیم که با توجه به دسترسی کمتر به استان ها با کمک رئیس و هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران به دنبال مشارکت اصناف بودیم که این مهم در سال گذشته اتفاق افتاد .
او با اشاره به ضرورت ساماندهی نظام صنفی و شبکه های توزیع افزود: به زودی در مکاتباتی که با سازمانهای صنعت معدن تجارت استانها خواهیم داشت، امیدواریم در جلسات مشترک با اصناف، نظرات کارشناسی را جمع آوری و با ارسال آن در کارگروه مشترک با اتاق اصناف ایران، بهترین تصمیمات درحوزه ساماندهی نظام صنفی و شبکه های توزیع، اخذ و اجرایی شود.
زندی با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید ادامه داد: در صدد تقویت حرفه و تخصصی واحد های صنفی کوچک و هدایت آنها به سمت فعالیتهای تولیدی هستیم و در این خصوص از تسهیلاتی که به مناسبت این سال (رونق تولید) تخصیص می یابد، برای موفقیت در این هدف بهره میگیریم ضمن اینکه هدف و نکته این برنامه حضور موثر اصناف در ایجاد اشتغال و اشتغالزایی در کشور است.
وی تاکید کرد: همچنین به دنبال اصلاح آیین نامه ها و دستورالعمل ها برای اصلاح امور اصناف هستیم.
رئیس مرکز امور امور اصناف و بازرگانان در پایان گفت: اصناف در استانها و شهرستانها نظرات کارشناسی خود را در خصوص موارد سه گانه فوق ارسال کنند تا در جلسات مشترک با اتاق اصناف ایران بررسی و جمع بندی مناسبی داشته باشیم و به اهداف مورد نظر است یابیم.
پیمان زندی با بیان آنکه در باب تشکیل بانک اصناف زمان را از دست داده ایم افزود: با توجه به فضا و شرایط فعلی بعید است توفیقی در خصوص تشکیل بانک اصناف به دست آیدو با توجه به منابع موجود در اصناف و تجارب حاصل از فعالیت صندوقهای مالی فعال در نزد اتحادیه ها و اتاق های اصناف، پیشنهاد تشکیل یک صندوق مالی جهت تامین منابع مالی مورد نیاز صنوف و تخصیص وامها مورد نیاز به ایشان می شود.