نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٤:٤٤ - يکشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٨

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از خبرگزاری فارس سعید ممبینی در حاشیه اعزام محموله های کمکی اصناف البرز به مردم استان خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: طبق ارزیابی های انجام شده، مجموعه اصناف سراسر کشور ۳۵ میلیارد تومان اقلام ضروری به مردم مناطق سیل‌زده کمک کرده‌اند.
وی در ادامه با بیان اینکه تا زمانی که مردم سیل زده نیازمند کمک باشند کمک رسانی ادامه خواهد داشت، بیان کرد: در ابتدای وقوع سیل کمک ها در قالب اعزام پتو، چادر و از این قبیل بود اما از این پس سعی داریم کمک رسانی ها در قالب اقلامی باشد که نیاز روزمره زندگی افراد است.
رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به اینکه استان البرز در زمینه کمک رسانی به مردم سیل زده نقش چشم گیری داشته است، ادامه داد: با ارزیابی کمک های جدید استان البرز می توان مجموع کمک رسانی های اصناف كشور را به ۴۰ میلیارد تومان رساند.
ممبینی در رابطه با کمک به صنوفی که در سیل اخیر کشور دچار خسارت شده اند، اظهار کرد: طبق رایزنی هایی که با دولت صورت گرفته، مقرر شد تا صنوف نيز همچون کشاورزان و صنعتگران نیز مورد حمایت مالی و معنوی قرار گیرند.
رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه با بیان اینکه اصناف کشور به عنوان سازمان متولی در راستای رسیدگی به صنوف آسیب‌دیده گام برداشته است، اضافه کرد: بسیاری از صنوف با اقداماتی همچون تعمیر منازل و یا ماشین آلات به سیل زدگان کمک شایانی داشتند.

منبع اتاق اصناف ایران