نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٠:٠٣ - دوشنبه ٦ اسفند ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا امسال در هر استانی با توجه به ضرورت آن استان برگزار می شود و اتاق های اصناف در استانها تصمیم خواهند گرفت.
حسین طاهرمحمدی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا برای تنظیم بازار از نظر اصناف ضرورتی ندارد اما با توجه به احساس ضرورت دولت و تعاملی که اتاق اصناف با مجموعه دستگاه‌های دولتی دارد نمایشگاه‌های بهاره عرضه مستقیم کالاهای مخصوص شب عید در همه استان‌ها با توجه به ضرورت هر استان و با همکاری استانداری‌ها و فرمانداری‌های کشور برگزار می‌شود که هدف اصلی آنها تنظیم بازار است.
وی تصریح کرد: برای کنترل و هدایت بازار شب عید بطور همزمان چند اقدام در دستور کار قرار گرفته است که از آن جمله می توان به برگزاری نمایشگاه های بهاره، فروش های فوق العاده و حراجی ها و همچنین تشدید بازرسی ها اشاره کرد.
دبیر اتاق اصناف ایران تاکید کرد: قید اصلی برگزاری نمایشگاه های بهاره، عرضه کالاهای تولید داخل است؛ و باید از عرضه کالاهای خارجی در نمایشگاه های بهاره جلوگیری شود و اتحادیه ها موظف به در نظر گرفتن این اصل هستند.
وی همچنین از تشدید نظارت‌ها بر بازار در روزهای پایانی سال خبر داد و تصریح کرد: تمهیدات لازم برای تنظیم بازار شب عید برنامه ریزی شده و اکیپ های نظارتی و بازرسی اصناف با همکاری اداره تعزیرات حکومتی و وزارت صمت بطور ویژه در حوزه نظارت‌ها بر بازار ورود خواهند یافت.
طاهرمحمدی افزود: علاوه بر اینکه در طول ایام سال نظارت بر بازار انجام می‌شود ولی این نظارت‌ها در روزهای پایانی سال و در آستانه نوروز با شدت بیشتری صورت می‌پذیرد و با هرگونه کم‌فروشی یا گرانفروشی و هر تخلف دیگری در این حوزه بدون هر گونه تعارفاتی برخورد قانونی می‌شود و در این بین رضایت مردمی مهم‌تر است./ع/

 

منبع اتاق اصناف ایران