نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١١:٠٣ - شنبه ٦ بهمن ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۱۴ میلیارد دلار بودجه از منابع ارزی در سال ۹۸ با نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای تامین کالاهای اساسی خبر داد.
علی اکبر کریمی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اصناف ایران افزود: در حال حاضر تامین کالاهای اساسی از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور در پیش بینی بودجه سال ۹۸ مبلغ ۱۴ میلیارد دلار از منابع ارزی برای تامین کالاهای اساسی با نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: باید هم توجه خاص به معیشت مردم داشته باشیم و هم نوع رویکرد بودجه ۹۸ را به گونه ای سامان دهیم که به مردم فشار وارد نشود.
کریمی اظهار کرد: بخشی از این بودجه در اختیار تولیدکنندگان و بخشی دیگر برای واردات کالاهای مورد نیاز مصرف کنندگان قرار می‌گیرد و بخشی نیز برای تامین نهادهای خوراک دام و طیور اختصاص داده می شود و این کار در راستای تنظیم بازار صورت گرفته است.
کریمی تصریح کرد: پیش بینی اعتبارات لازم برای تامین کالاهای اساسی نیز از اولویت های بودجه ای است زیرا معیشت مردم به این امر بستگی دارد؛ مجموعه این سیاست ها با در نظر گرفتن درآمدهای دولت و محدودیت های احتمالی در موضوع فروش نفت، از اولویت هایی ضروری در بودجه ۹۸ خواهد بود.
کریمی ادامه داد: ضمن این که برای مقابله با تحریم و خنثی کردن آثار آن باید تلاش کنیم در عین حال این آمادگی را داشته باشیم که کشور را تحت هر شرایطی مدیریت کنیم.
وی با بیان این که دولت باید با مردم ارتباط نزدیک تری داشته باشد و واقعیت موجود را برای مردم توضیح دهد، تاکید کرد: مردم سال های سخت تر از این شرایط را پشت سرگذاشته و همواره کنار دولت و نظام جمهوری اسلامی در برابر مشکلات ایستادگی کرده اند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: برای کنترل قیمت ها و در راستای تنظیم بازار جلسه ای در مجلس توسط کمیسیون اقتصادی تشکیل شد که در راستای آن کارگروهی تشکیل شده که نتایج آن هفته آینده اعلام می شود./ع/

 

منبع : اتاق اصناف ایران