نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :٠٨:٤٤ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: استقرار نظام سیستمی در شبکه بازار به کنترل بازار و ثبات قیمت گذاری ها کمک خواهد کرد و در حال حاضر به صورت حلقه‌های شبکه های منفصل از یکدیگر هستند.
سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اصناف ایران افزود: تنها راهکار کنترل قیمت ها در بازار استقرار نظام سیستمی در شبکه بازار است که در حال حاضر به صورت حلقه شبکه‌های منفصل از یکدیگر هستند.
وی تصریح کرد: این عدم اتصال حلقه‌ها و سامانه‌های دستگاههای مختلف مثل سامانه ثبت سفارش، سامانه تامین ارز بانک مرکزی، سامانه گمرکی و سامانه دستگاههای نظارتی و…. همه و همه سامانه هایی هستند که به خودی خود در حال انجام وظیفه هستند اما چون به هم متصل نیستند و زنجیره‌ کاملی ندارند در نظام قیمت گذاری و کنترل بازار دچار آسیب هستیم و ارتباط معقول و منطقی بین واحدها و سازمانها می‌طلبد.
حسینی شاهرودی اظهار کرد: در مقطع کنونی تامین کالاهای اساسی و نظارت بر قیمت گذاری کالاهای اساسی و غیر اساسی و جلوگیری از افزایش بی رویه برخی از کالاها ضروری است و اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات برخی از کالاها اختصاص داده می‌شود اما با قیمت بالاتری عرضه می‌گردد باید بررسی و پیگیری صورت بگیرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ساماندهی وضعیت اقتصادی امروز بازار بیان کرد: برای ثبات در قیمت‌ها باید به دنبال راهکار باشیم با همکاری وزارت صمت به راهکار مشترک برسیم و بتوانیم به نتیجه مناسبی برسیم و این امر اراده دولت را در بهبود اوضاع می طلبد.
وی تاکید کرد: برای بهبود وضعیت تولید داخلی نیاز به نگاه اشتغال محور داریم و حتما بایستی مبالغی از صندوق توسعه تجارت برای ایجاد اشتغال اختصاص داده شود./ع/

 

منبع : اتاق اصناف ایران