نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٣:٢٢ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

رحمانی گفت: از هفته گذشته ثبت سفارش کالا‌ها به استان‌ها تفویض شده و رضایت تجار را نیز در پی داشته است.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت تولید در اقتصاد کشور اظهار کرد: اولویت اول حفظ وضع موجود تولید است و بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، این کار جهاد است و این فعالیت نیاز به ابلاغیه و بخشنامه ندارد و وظیفه و اولویت اول همه مسئولان است که در راستای اجرای این اولویت تصمیمات جدی بگیرند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دولت برای حمایت از بخش تولید تصمیماتی گرفته و واردات قطعات اولیه تولید بدون ثبت سفارش انجام می‌شود، افزود: پاکستان سالانه ۶۰ میلیارد دلار واردات دارد که سهم ایران از این بازار حدود یک میلیارد دلار است و در این زمینه باید برنامه ریزی‌های لازم انجام شود.
وی ادامه داد: هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور نداریم و فقط یک ملاحظه داریم و آن هم صادرات و خروج مواد غذایی و کالا‌های اساسی است که ارز دولتی دریافت می‌کنند.
رحمانی به موضوع ثبت سفارش اشاره کرد و گفت: از هفته گذشته ثبت سفارش کالا‌ها به استان‌ها تفویض شده و رضایت تجار را نیز در پی داشته و موضوع مبادلات تجاری را روان ساخته است و در صدد این هستیم که هر اختیاری که قابل تفویض باشد را با هدف تسریع در انجام امور به استان‌ها واگذار کنیم.
توسعه بخش معدن اولویت استان سیستان و بلوچستان است
وی با اشاره به پتانسیل معادن سیستان بیان کرد: توسعه بخش معدن در استان سیستان و بلوچستان جزو اولویت‌های ماست و فعالیت‌های اکتشافی بسیار خوبی نیز توسط شرکت‌های دولتی به ویژه در زمینه مس در حال انجام است و اگر محقق شود بدنبال ایجاد صنایع پایین دستی در زمینه مس نیز هستیم.
رحمانی در پایان گفت: امسال چند ماموریت در سطح وزارت در زمینه نوسازی صنایع، صنوف تولیدی، تامین نقدینگی و صادرات تعریف شده و در این زمینه هم اولویت استان باید مشخص شود.
منبع شاتا