نسخه چاپي   ارسال به دوست

تاریخ خبر :١٤:٢٧ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نام ۵۴۵ بنگاه اقتصادی در همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف­ کنندگان

ارزیابی­ های میدانی حاکی از رغبت مصرف کنندگان به استفاده از کالاها و خدماتی که دارای تاییدیه از مراجع ذی صلاح نظارتی داخلی و بین المللی بوده و همزمان در مورد ارایه خدمات قبل، حین و پس از فروش پیشگامند، است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ مجید ارغنده پور دبیر شورای سیاستگذاری و اجرایی همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: ­سازمان حمایت مصرف­ کنندگان و تولیدکنندگان، روز نهم اسفند را به عنوان روز ملی حمایت از حقوق مصرف­ کنندگان در تقویم رسمی کشور ثبت و از سال 1380 تاکنون در ­17 دوره، بنگاه­های اقتصادی برگزیده در حوزه رعایت حقوق مصرف­ کننده را طی مراسمی با حضور مسئولان ارشد نظام و مدیران بنگاه­های اقتصادی، به جامعه معرفی و با اعطای گواهینامه و تندیس­های ملی رعایت حقوق مصرف ­کنندگان از آن ها­ تقدیر بعمل آورده است.

ارغنده پور­ اظهار داشت: در صورتی که کیفیت مناسب و استاندارد بودن محصولات و خدمات آنها برای جامعه مصرف­ کننده ملموس باشد؛ به گونه­ ای که مصرف­ کننده از مصرف کالا یا خدمات مورد نظر مطلوبیتی بیش از حد استاندارد تعیین شده پیدا کند، حرکت به سمت تولید مشتری مدار و هدایت جریان تولید به سمت­ نیاز مشتری با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت و انتخاب بنگاههای برتر در این حوزه، موجب بهبود مستمر ارتباط میان تولیدکنندگان و عموم مصرف ­ کنندگان در جامعه خواهد شد.

دبیر شورای سیاستگذاری و اجرایی همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، به نقش و تاثیر این همایش به حضور بنگاههای اقتصادی اشاره و تصریح کرد: این همایش در طول هفده دوره فعالیت، توانسته است به عنوان آزمون معتبر و قابل قبول، جایگاه مناسبی را در بین بنگاه های اقتصادی پیدا کند و علی رغم داوطلبانه بودن حضور، به لحاظ اثربخشی آن نسبت به نخستین ­دوره برگزاری همایش، تعداد متقاضیان حدود 25 برابر و تعداد منتخبین 22 برابر شده است و در سطح استانی نیز از یک استان در سال 1390، به 29 استان بالغ شده است.

وی همچنین اظهار داشت: از شهریور ماه امسال­ و آغاز فراخون روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تا سی‌ام مهرماه سال جاری و پایان مهلت اولیه فراخوان، تعداد 405 بنگاه اقتصادی نسبت به انجام ثبت نام اولیه در وبسایت همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف­ کنندگان به نشانی­www.Esfand9th.ir­اقدام کردند.

مدیر کل نظارت بر تشکلها و هماهنگی امور استانهای سازمان حمایت، ضمن اشاره به استقبال از این همایش ملی از تمدید مهلت فراخوان تا سی ام آبان‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون تعداد­­545­ بنگاه اقتصادی اقدام به ثبت ­نام در وب سایت همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف ­کنندگان کردند­­که پرونده متقاضیانی که مدارک خود را تکمیل کرده ­اند برای ارزیابی کارشناسی در اختیار حوزه ­های تخصصی سازمان حمایت مصرف­ کنندگان و تولیدکنندگان قرار گرفته است.

ارغنده پور در ادامه به اهم اقدامات انجام شده دبیرخانه همایش اشاره کرد و گفت: از طریق درج در جراید کثیرالانتشار، وب­ سایت اختصاصی دبیرخانه همایش، مکاتبه با سازمانهای ذیربط، ارسال پیامک، پست الکترونیک و ... فراخوان همایش برای شرکتهای موجود در بانک اطلاعاتی دبیرخانه بوده است.

دبیر شورای سیاستگذاری و اجرایی همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با بیان اینکه کتاب الکترونیکی هفدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف­ کنندگان تهیه و تدوین و فرآیند ارسال آن برای سازمان­ ها و نهادهای ذیربط در حال انجام است، توضیح داد: متعاقب ارسال پرونده برای واحدهای تخصصی سازمان حمایت مصرف ­کنندگان و تولیدکنندگان و دریافت پاسخ و نتیجه ارزیابی عملکرد شرکتهای مذکور، جلسات کمیته فنی و شورای سیاستگذاری به منظور ارزیابی نهایی شرکت­های فوق الاشاره،­ جهت انتخاب بنگاه های اقتصادی برتر در حوزه رعایت حقوق مصرف کنندگان برگزار خواهد شد.

 

ارغنده پور در پایان گفت: همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان امسال در روز پنجشنبه 9 اسفند ماه در مرکز همایش های بین المللی سازمان صداوسیما برگزار خواهد شد.